wtorek, 16 lipiec 2019

Lista gości

Podczas ustalania wesela, niezwykle istotne jest ustalenie listy gości. Jest to jedna z ważniejszych kwestii, która powinna być przemyślana na samym początku. Od tego też zależy większość dalszych planów. W zależności od tego ile osób zaprosimy, musimy znaleźć odpowiednią salę, która pomieści konkretną liczbę gości.

 

Kiedy ustalimy już ile osób chcemy zaprosić, to będziemy też wiedzieli jakie koszty nas czekają. Wiadomo, że kwestia fotografa, czy orkiestry nie ma tu zbyt dużej zależności od ilości osób, bo płacimy po prostu za wykonanie konkretnej usługi, ale całe jedzenie, napoje, alkohol, czy nawet mini prezenty dla gości, które są bardzo modne już trzeba przekalkulować. Wszystko to trzeba dokładnie przeliczyć i przemyśleć, czy rzeczywiście będziemy w stanie wyprawić wesele na tą konkretną liczbę osób.

Niezwykle ważne jest również to, aby nie pominąć nikogo ważnego, kto koniecznie musi być przy nas w tym jakże ważnym dniu. Ważne jest też to, żeby wcześniej zacząć myśleć nad tą listą, żeby nie okazało się, że zapomnieliśmy o kilku osobach i jeżeli wszyscy zaproszeni pojawią się na weselu to będzie ścisk na salo, albo co gorsza, nie będzie gdzie wszystkich posadzić.