wtorek, 16 lipiec 2019

Jak ustalić listę gości na wesele?

  • Kategoria: Ślub
  • Opublikowano: czwartek, 03 sierpień 2017 14:36
  • Super User
  • Odsłony: 534

goscieOgromny wpływ na to, jaką salę wybrać na wesele, ma lista gości. Ta informacja jest kluczowa, ponieważ dzięki temu możemy określić wielkość sali, która będzie dla nas odpowiednia.

Nie możemy mieć ani za mało miejsca dla gości (nie jest to przyjemne, gdy w tańcu wszyscy się o siebie odbijają), ani też za duża, ponieważ pustki na parkiecie nie wyglądają ciekawie.

Natomiast jak najlepiej ustalić listę gości? Na początek dobrze jest zweryfikować nasz budżet na to przedsięwzięcie. Dzięki temu będziemy wiedzieli na ile możemy sobie pozwolić. Należy też ustalić, które osoby z rodziny powinny być bezwzględnie zaproszone, jak rodzice, chrzestni, czy dziadkowie. Później warto przeanalizować listę naszych znajomych i wybrać na początek tych, bez których nie wyobrażamy sobie tego dnia. Kiedy już to zrobimy, będziemy wiedzieli na ile dodatkowych osób możemy sobie jeszcze pozwolić. Wtedy można powoli dopisywać kolejne osoby. Warto też pamiętać o tym, że często zdarza się tak, że nie wszyscy mogą z nami dzielić ten dzień. Wtedy też w miejsce osób, które z różnych przyczyn nam odmówiły, możemy zaprosić na przykład dalszą rodzinę, czy znajomych, szczególnie jak już potwierdzimy wstępną ilość gości na sali.