wtorek, 16 lipiec 2019

Warto się zdrowo odżywiać – nie tylko przed ślubem

zdrowe jedzenieCo poniektórzy dowodzą, iż życie jest za krótkie, by się zdrowo odżywiać. Inni natomiast ustanawiają sobie okropne diety i jedynie wkurzają brakiem rezultatów czy też tak zwanym efektem jojo. Rzeczywistość wydaje się jednakowoż taka, że żeby zachować przyzwoitą sylwetkę nie trzeba się specjalnie starać. Wystarczy zmienić trochę nawyków jak również zacząć uprawiać sport.

Rzecz jasna jeśli ktoś z Was oczekuje spektakularnych rezultatów w odchudzaniu, lub z jakichś względów zależy mu na szybkiej redukcji wagi, wszystkie poniższe stwierdzenia stracą aktualność. Nawet jednak lekarze nie zalecają drakońskich diet. Błyskawiczne chudnięcie potrafi również oznaczać uwolnienie z organizmu użytecznych substancji, jak również z reguły kończy się równie gwałtownym powrotem do wcześniejszej wagi. Co w związku z tym warto zrobić? Zbadać własne nawyki żywieniowe oraz styl życia a także nastawić na powolną utratę kilogramów. Nauczmy się wytrwałości. Jeżeli będziemy chudnąć 1 kg miesięcznie, może się to wydawać niezbyt dobrym efektem. Jednakże spójrzmy na to w szerszej perspektywie. Jeden kg co miesiąc to dwanaście kg w ciągu roku. A to już - przyznacie - ponadprzeciętny rezultat.

Co zatem należałoby zrobić? Nade wszystko ograniczyć jedzenie. Ot i cała filozofia. Można obrać sobie prostą regułę - zacząć konsumować trzy czwarte swojej zwykłej porcji. Wbrew pozorom nietrudno sobie wyimaginować, ile zjedlibyśmy normalnie. Nałóżmy sobie na talerz stosownie mniej. Nie będziemy chodzić głodni, natomiast wyniki okażą się rewelacyjne. Skutecznym trickiem wydaje się również spożywanie posiłków z mniejszych talerzy. Oszukamy nasz mózg i szybciej się najemy. Nauczmy się również jeść wolniej. W mózgu człowieka znajduje się specjalny ośrodek, który odpowiada za sytość i uaktywnia się on dopiero po około kwadransie. To dlatego tak ciężko się najeść artykułami z KFC. Pożeramy je w mgnieniu oka a sytość czujemy dopiero po zjedzeniu stanowczo za dużo...

Pożądane jest również poszukiwać nowych smaków oraz posiłków. Net pełen jest stron internetowych z przepisami, w związku z tym wyszukanie adekwatnego, zdrowego przepisu to materia maksymalnie kilku minut pracy. Korzystajmy dodatkowo z dobrodziejstw bieżących czasów. Tyle wybornych dań można zamówić do domu. Rzecz jasna zamawianie jedzenia kojarzy nam się z burgerami, gyrosem czy też pozostałymi świństwami. Tymczasem w końcu jak dużo jest lokalizacji (przynajmniej w większych miastach), które oferują zdrowe lub nawet wegetariańskie posiłki!

różne rodzaje sushiNależałoby zainteresować się chociażby sushi. To jedno spośród moich ostatnich odkryć. Zdrowe danie, niespecjalnie kaloryczne, a jakie pyszne! Oczywiście mnóstwo mieszkańców naszego kraju podchodzi w dalszym ciągu do sushi raczej podejrzliwie. W którym lokalu zamówić? Co jeżeli będzie nieświeże? Jakie danie wybrać? Mam na to 2 łatwe metody. W pierwszej kolejności - podpytajmy bliskich. To w większości przypadków najlepsza rekomendacja oraz pewność, iż pozostaniemy zadowoleni. Po drugie - czytajmy opinie w sieci. Jeśli dana lokalizacja na portalu typu „Pyszne” posiada dużo ocen oraz średnią 4,5/5, zwyczajnie musi być profesjonalna w swoim fachu. Kilka opinii można podrobić, ale nie tak dużą ilość. Ja mam kilku wytwórców, których uwielbiam i powiem Wam szczerze - ani razu po sushi jeszcze mnie nawet brzuch nie rozbolał (a to u mnie częste). A cóż dopiero mówić o jakichkolwiek poważniejszych powikłaniach. Naprawdę polecam ów posiłek.

Na koniec jeszcze jedna, równie fundamentalna kwestia - uprawiajmy sport. Oczywiście najlepsze efekty daje częste bieganie bądź basen. Dla wielu ludzi to jednak nuda. Doskonale to rozumiem. Ale w końcu - przypominam o tym znowu - egzystujemy w 21 stuleciu i ogranicza nas tylko i wyłącznie wyobraźnia. Lubisz piłkę nożną? Wyszukaj w internecie ekipę do gry. Wypatrujesz czegoś nowego? Idź na squasha. Nie szukaj wymówek, tylko zacznij uprawiać sport!

To parę trywialnych wskazówek, a na ów temat można by napisać znacznie więcej. A Wy jakie macie sposoby na zachowanie zdrowej masy ciała? Dajcie znać w komentarzu.