poniedziałek, 17 czerwiec 2024

Wesele w towarzystwie zwierząt

Jak przychodzi tenże ważny dla nas dzień, którym jest zawarcie związku małżeńskiego, to chcemy, aby wszystkie najważniejsze dla nas osoby, przeżyły tenże dzień wraz z nami. Kwestia ta tyczy się również naszych zwierzaków. Jest cała masa ludzi, będąca ogromnie trwale zżyta z własnymi zwierzakami oraz marzy aby towarzyszyły im tego dnia.

 

Bez wątpliwości jest to wykonalne, aby nasz kochany czworonóg nam akompaniował tego dnia, aczkolwiek musimy się na to właściwie przygotować. Jeżeli naszym najukochańszym pupilem jest papużka - to nie ma z tym najmniejszego problemu, dlatego, że jeśli zwyczajnie będzie do nas gadała ze swojej klatki, to nie będzie to stwarzało żadnego kłopotu. Za to całkowicie w inny sposób wygląda ta sprawa w wypadku innych gatunków zwierząt.

Jeżeli naszym kochanym zwierzakiem jest pies, który bardzo uwielbia na nas wskakiwać, bądź kotek, który uwielbia się po nas wdrapywać dzięki swoim pazurkom, to już musimy uważać. Nikt nie chciałby przecież, aby jego kochany kot uszkodził nowiutki smoking, bądź wdrapał się na sukienkę ślubną oraz ją rozwalił. Takie zdarzenie byłoby w stanie mocno nadszarpnąć uczucie pomiędzy nami a psem.

W takiej sytuacji bez wątpienia lepszym rozwiązaniem jest spędzenie tego dnia z naszym pupilem, jednak tylko do czasu, w którym pozostaniemy wciąż w ubraniach roboczych. Dzięki temu nie będzie ryzyka, iż wydarzy się coś z naszym ubiorem na ten najważniejszy dzień naszego życia.

Sytuacja wygląda nieco odmiennie, kiedy przygotowania do ślubu mają miejsce poza naszym mieszkaniem, wtedy musimy bowiem podjąć decyzję co zdziałać z ukochanym zwierzakiem, zabrać go ze sobą, jeżeli rzecz jasna jest takowa alternatywa, czy też pozostawić w domu z jakimś opiekunem, żeby nie denerwował się zbyt dużą ilością nowych osób, jak również zmianą mieszkania. Powinniśmy mieć na uwadze, iż najważniejszy jest nasz spokój, jak i również naszych pupili. Dlatego szczególnie tymi kategoriami powinniśmy się kierować podczas ślubu. Nawet jeśli będzie trzeba się na ten czas rozstać z ukochanym zwierzakiem na rzecz jego bezpieczeństwa, to zdecydowanie lepiej to zrobić, niż potem się denerwować tym, iż może się źle czuć.