poniedziałek, 17 czerwiec 2024

Wesele w czasie pandemii – o czym należy pamiętać?

wedding g67c736dc9 640Dostaliście zaproszenie na wesele? W obecnych czasach podróż na nie nie jest już taka prosta! Sprawdź co należy zrobić, aby szybko i bez żadnych problemów dotrzeć na tak ważną uroczystość zarówno dla Was jak i dla państwa młodych.

Pierwszą i kluczową kwestią jest wybór odpowiedniego środka transportu. Jednym z rozwiązań jest podróż własnym samochodem, natomiast jeżeli nim nie dysponujemy pozostaje nam autobus, lub pociąg. W przypadku drugiej opcji należy sprawdzić, czy nie jest nam potrzebny test antygenowy dla podróżnych. Może się również zdarzyć tak, że dla osób zaszczepionych są przewidziane specjalne dodatkowe miejsca, należy wtedy zaznaczyć tą opcję, jeżeli przyjęliśmy dwie dawki. Należy również pamiętać, że przy wsiadaniu przewoźnik ma prawo skontrolować, czy posiadamy aktualny test antygenowy z zaświadczeniem.

Kolejnym aspektem jest wybór odpowiedniego prezentu dla pary młodej. Większość gości decyduje się na kupno wina lub książki oraz wręczenie koperty, w tym wypadku warto dowiedzieć się co tak naprawdę jest potrzebne nowożeńcom, może to być np. mikser lub żelazko, lub inny sprzęt AGD, który w ich mieście jest ciężko dostępny. Pamiętajmy jednak, że wchodząc do niektórych sklepów powinniśmy mieć test antygenowy z zaświadczeniem i okazać go ochroniarzowi który oceni czy w obiekcie nie ma zbyt dużej ilości klientów.

mask g7bdebb2f1 640Patrząc na to jak szybko zmienia się ilość osób która może uczestniczyć na weselu warto, aby wszyscy uczestnicy byli zaopatrzeni w testy antygenowe z zaświadczeniem. W razie kontroli policji można śmiało okazać takie dokumenty i nie przejmować się tym, czy tak ważna uroczystość nie będzie przedwcześnie zakończona. Na sam koniec dodatkowa podpowiedź! Jeżeli nasz test się przedawnił, lub po prostu nie mieliśmy czasu na diagnozę, zawsze możemy skorzystać z green pass test covid online! Patrząc na to ile się czeka na wynik testu covid-19, jest to szybka alternatywa która może uratować wasz wyjazd w każdej chwili!