wtorek, 05 grudzień 2023

Działania profilaktyczne na weselach w czasie pandemii

wedding invitation g793f31d0f 640Pandemia koronawirusa wiązała się chociażby z tym, że wprowadzono wyjątkowo dużo zakazów. Przykładowo, zabroniono aranżacji imprez na dużą skalę, a także okolicznościowych na dużo osób. Tym samym, przez pewien czas nie było realne organizowanie uroczystości weselnych. Dla narzeczonych, którzy od dawna mieli zaplanowany tak znaczący dzień, jak dzień zaślubin, z pewnością nie była to pozytywna informacja.

Z biegiem czasu, kiedy statystyki odnoszące się do zachorowań ustabilizowały się, premier postanowił ponowić aranżację zabaw weselnych. Natomiast, odbywać się one miały na niewielką liczbę osób. Wskazywało to, że udział w zabawie weselnej był przewidywany dla niewielkiej ilości osób niż dotychczasowo. Zaaranżowane działania profilaktyczne dotykały nie tylko par młodych i gości, lecz także kelnerów. Obsługujący byli zobowiązani zakładać rękawiczki jednorazowe oraz maski. Na dodatek, każdy przed przystąpieniem do pracy miał zmierzoną temperaturę. Na podobnej zasadzie, temperatura była zmierzona wśród uczestników wesela. Z tego powodu na przykład termometr bezdotykowy Novama był podstawowym elementem wyposażenia licznych auli na wesele. W pandemii tradycyjne termometry elektroniczne miały znaleźć się w licznych lokalach, również tych mających charakter rozrywkowy.

Decyzja o tym, żeby wziąć ślub i wyprawić uroczystość weselną w czasie pandemii nie było czymś łatwym. Szczególnie ze względu na wzrastającą ilość zakażeń a także wprowadzane obostrzenia, sporo osób postanawiało przełożyć terminy zaślubin na późniejsze miesiące. Nie jest to dziwne, bo w tak ważnym dniu termometry bezdotykowe na sali weselnej kojarzą się niezbyt klimatyczne. W dodatku, narzucone przydziały gości także były kłopotliwe, zwłaszcza gdy ktoś ma dużą rodzinę lub najzwyczajniej zaplanował większe wesele. Czymś trudnym jest przecież z kogoś rezygnować i w rezultacie stawiać jego i siebie w niezręcznej sytuacji.

gown g4ed52328e 640Kiedy któraś panna młoda przełożyła uroczystość zaślubin, a miała już wcześniej zamówioną kreację, to w dodatku wiązało się to dla niej z tym, żeby dopilnować własnej wagi, żeby w późniejszym terminie także zmieścić się w sukienkę. Z tego powodu wagi łazienkowe stały się równie pożądane, jak środki dezynfekujące dające możliwość zatroszczyć się o kondycję zdrowotną w czasie pandemii. Bez wątpienia, okres tenże był kłopotliwy dla nowożeńców, ale też dla branży weselnej.