wtorek, 05 grudzień 2023

Praca przy obsłudze wesel

kelner na weseluW całym weselnym szaleństwie, musimy pamiętać, że są osoby, poza parą młodą, bez których ta impreza nie może się odbyć. Jest to cała obsługa na sale weselnej, która jest kluczowa do bezproblemowego przebiegu całej imprezy.

Wydawać by się mogło, że taka praca jest całkiem przyjemna, pracujemy co prawda na wysokich obrotach, ale w miłej, weselnej atmosferze, przy akompaniamencie muzyki i często z dobrymi przekąskami i kawałkiem tortu. Co więcej, bardzo często stawki za godzinę za taką pracę są bardzo kuszące więc wiele osób dorabia sobie w taki sposób niezłe sumy, albo wręcz pracuje przy dwóch-trzech takich imprezach w tygodniu i traktuje to jako swoje źródło dochodu.

weseleNatomiast z drugiej strony, cała otoczka ślubno-weselna bardzo często jest dosyć gęsta i nerwowość może się udzielić wszystkim w okolicy. Dlatego też praca ta jest mimo wszystko dosyć stresująca i wymagająca zachowania spokoju. Co więcej, jest to praca w ciągłym ruchu więc trzeba mieć odpowiednią kondycję, żeby wytrzymać do wczesnych godzin porannych razem z gośćmi weselnymi. A do tego bardzo często, obsługuje się też poprawiny więc trzeba umieć się szybko regenerować.

Warto więc, kiedy będziemy planować własne wesele, czy też brać udział w czyimś, być wyrozumiałym dla takich osób, ponieważ wykonują bardzo ciężką pracę, abyśmy my mogli bawić się w najlepsze. Dobrze jest też po całej imprezie podziękować całej obsłudze, jeśli oczywiście jesteśmy zadowoleni z ich pracy. Na pewno wszyscy się z tego ucieszą, a jeśli jeszcze uda się nam dla niich przygotować jakiś drobny podarunek w ramach podziękowania, to już w ogóle będą bardzo dobrze wspominać nasz wyjątkowy dzień.