poniedziałek, 17 czerwiec 2024

Kościół – który wybrać

kosciółBardzo często, kiedy para planuje ślub kościelny, decyduje się na kościół w miejscowości panny młodej. Wynika to po części z tradycji, zazwyczaj tak się robiło i do tej pory większość par decyduje się właśnie na takie rozwiązanie.

Natomiast, warto wziąć pod uwagę to, że nie zawsze kościół w miejscowości panny młodej będzie najlepszym rozwiązaniem. Warto przemyśleć, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie zorganizowanie ślubu w mieście pana młodego. Może się okazać, że większość gości pochodzi ze stron pana młodego i tak po prostu będzie bardziej ekonomicznie.

Może się również zdarzyć tak, że znajdziemy salę w takim miejscu, że wybierzemy zupełnie inny kościół, nie związany z żadnym miejscem naszego pochodzenia. Oczywiście musimy wtedy pamiętać o odebraniu odpowiednich dokumentów z naszych parafii, żeby nie było żadnych nieporozumień. Najlepiej też sprawdzić, czy nie będzie z tym problemu. Natomiast warto się zastanowić, czy nie lepiej wybrać inny kościół, żeby łatwiej było przemieścić się po mszy i szybko rozpocząć imprezę.