piątek, 23 luty 2024

Czy warto zatrudniać konsultanta ślubnego?

para młodaWedding planning to interes, który z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Zamawianie firm do obmyślania wesela jest naturalne – młodej parze brak zazwyczaj czasu na aranżowanie swojego wesela od początku do końca.

Zatrudnienie doradcy weselnego może być po prostu zapewnieniem sobie profesjonalnie przygotowanego szczególnego dnia. To zmniejszanie sobie nadmiaru stresu i redukowanie możliwości wpadek.

Tak to wygląda z punktu widzenia zleceniodawcy. Ale jak zapatruje się na swoją misję sam doradca weselny? Jak to jest nim zostać? Mylnym jest przeświadczenie, że praca konsultanta weselnego to w stu procentach przyjemny i łatwy zawód.

Przecież cały ten stres, całe zdenerwowanie, związane z zatrudnieniem kogoś od kwiatów, fotoreportera, muzyków, kateringu i tak dalej, spada właśnie na niego. Naturalnie płaci się mu za to duże pieniądze.

wystrójDo takiego typu biznesu nadają się osoby pełne zdyscyplinowania, zmotywowane do stałego pozostawania w kontakcie ze zleceniodawcami, którzy to, tak w czasie wesela, jak i miesiące przed, prawdopodobnie będą wyjątkowo wrażliwi i pełni nerwów.

Jeżeli uważasz siebie jako osobę przyjazną i otwartą na nowe znajomości, komunikatywną, pozytywną i, co najważniejsze – umiejętnie rozporządzającą swoim czasem, wtedy zostanie wedding plannerem może być doskonałym rozwiązaniem.

weswleŻeby cały czas spełniać się w zawodzie, należy także czerpać przyjemność z zadowalania obcych osób, to znaczy ze spełniania marzeń przyszłych nowożeńców. Właśnie taka jest główna misja konsultanta weselnego.

Jak jednak stać się wedding plannerem? Przede wszystkim nie powinno się zaczynać od niczego i rzucać na głęboką wodę, bo można prędko utonąć. Należy zapewnić sobie na początku właściwą, profesjonalną listę kontaktów, by być pewnym, że wszystko pójdzie jak z płatka.

Chociaż dotychczas nie słyszało się o powstaniu właściwej szkoły, która by wykwalifikowała właśnie do takich zadań, to proponowane są szkolenia, podczas których można się bardzo dużo nauczyć i zdobyć specjalistyczne wiadomości na temat tego biznesu.

Pytaniem ważnym pozostaje: czy to się opłaca? Jak najbardziej. Wedding plannerzy w zamian za swoje profesjonalnie spełnione zadania dostają spore opłaty, ponieważ to, co mają w ofercie, a jest tym gwarancja udanego wesela, jest tego warte.