piątek, 23 luty 2024

W jaki sposób zaplanować ślub, by nie zwariować?

  • Kategoria: Ślub
  • Opublikowano: sobota, 20 październik 2018 08:36
  • Super User
  • Odsłony: 3877

slub wsparcie

Wesele to okres mnóstwa radości, świętowania zawarcia małżeństwa.

To także czas pełen stresujących momentów, a także mnóstwa zazwyczaj zbędnych nerwów. W takim czasie małe problemy zdają się nie mieć rozwiązania, ustępstwo nie znajduje uznania, natomiast nieistotne niezgody rodzą większe.

Nie chodzi tylko o kwestie organizacyjne ślubu: wynalezienie odpowiedniego miejsca, cateringu, ustalenie wspólnej opcji, jeżeli trzeba ustalić rodzaj dekoracji, pierwszy taniec, maksymalną opłatę, jaką można na wesele przeznaczyć. Podczas takich pełnych nerwów dni przyszłe małżeństwo często myśli o tym, czy aby na pewno są w związku z dobrą połówką. Czasami napawa ich strachem wizja przywiązania się do kogoś aż do śmierci.

paraNie ma w tym nic nienormalnego, iż często pary nie wytrzymują nerwowych dni. Czasami długo nierozwiązane konflikty i ukrywane odczucia prowadzą do wielkiej kłótni, a co za tym idzie – ciągłej niezgody. Na szczęście zawsze można wymyślić jakieś rozstrzygnięcie sporu, natomiast jeśli jakaś sytuacja zdaje się być nie do wyprostowania, natomiast kłótnie zdają się bez końca – warto zastanowić się nad wynalezieniem kogoś, kto najzwyczajniej w świecie zagwarantuje pomoc. Nie powinno się obawiać terapii dla par. Wystarczy znaleźć odpowiedniego specjalistę, psychoterapeutę i po prostu w trakcie sesji dowiedzieć się, jak rozwiązywać problemy. Rozmowa to najlepszy przepis na jakiekolwiek dylematy. Kontrolowana przez psychologa jest profesjonalna, młoda para dowiaduje się, jak lepiej w związku porozumiewać i w jaki sposób w przyszłości bez udziału specjalisty pokonywać trudności.

Pomimo tego, iż wiedza ogółu odnośnie dobrych skutków terapii, prowadzonych przez psychologów nadal nie zdaje się być na wysokim poziomie, to jednak warto odbiegać od schematów, a także nie lękać się poprosić o pomoc. Dyskusja z terapeutą nie oznacza, iż małżeństwo nie daje sobie rady. Taka pomoc w formie terapii małżeństw ma szansę być sposobem na poznanie sztuki prawdziwej rozmowy. Niekoniecznie każdy jest od urodzenia rozmowny, a także nie każdemu bezproblemowo przychodzi uzewnętrznianie się – natomiast to jest składnikiem obowiązkowym dobrego małżeństwa.