wtorek, 05 grudzień 2023

Czy warto podpowiadać znajomym przy organizacji wesela?

wsparcieKiedy sami już jesteśmy po ślubie i całych przygotowaniach do wesela, mamy pewne opinie na temat firm, z których usług korzystaliśmy, moglibyśmy być idealnymi ekspertami do polecania.

Natomiast musimy się zastanowić, czy na pewno warto to robić.

Oczywiście zawsze lepiej skorzystać ze sprawdzonych kontaktów. Po co ryzykować, że coś się nie uda, albo nie wyjdzie. Jednak musimy pamiętać, że jeżeli polecimy znajomym na przykład fotografa, który dla nas był okej, a u nich się nie sprawdzi, to po części będziemy za to odpowiedzialni. Jest to więc bardzo trudna kwestia do której musimy podejść indywidualnie.

Wszystko to zależy też od tego, jak bliscy są to znajomi. Warto też polecać te miejsca, osoby, czy usługi, które sami mieliśmy z polecenia i też byliśmy zadowoleni. Wtedy ryzyko, że coś pójdzie nie tak, albo że znajomym coś się nie spodoba jest dużo mniejsze. Jeżeli przyszli małżonkowie będą zadowoleni z naszych podpowiedzi, to pewni też będą dalej polecać takie zaufane osoby. Działa to też w drugą stronę, jeżeli jesteśmy niezadowoleni z jakiejś firmy, to znajomi też się o tym dowiedzą i będą wiedzieli kogo unikać.