wtorek, 09 sierpień 2022

Gastronomia

Jak zorganizować jedzenie na przyjęciu pożegnalnym?

bacon gcc166188e 640Odejście najbliższej osoby jest zdarzeniem traumatyzującym dla całej rodziny. Łączy się z odczuwaniem bólu ze względu na odchodzenie najbliższej osoby. Natomiast jednocześnie rodzina musi pamiętać o tym, by z godnością pochować zmarłego. Głównie, zgon należy zgłaszać w Urzędzie Stanu Cywilnego. Trzeba również załatwić następujące formalności: zebrać niezbędne dokumenty, wybrać dom pogrzebowy, dowiedzieć się ile kosztuje kremacja we Wrocławiu, jeśli na przykład to wyjście jest wytypowane, zdecydować o miejscu pochówku, jak i ustalić datę pochówku oraz miejsce, w jakim będzie odbywała się konsolacja.

Czytaj więcej: Jak zorganizować jedzenie na przyjęciu pożegnalnym?

Menu a dzień zaślubin – a więc które pozycje muszą się pojawić się na imprezie weselnej, oraz w jakich momentach są one najmocniej wskazane?

tapas g5ac59f159 640Nie da się ukryć, że organizacja wesela wymaga olbrzymiego nakładu sił oraz zaangażowania. Mimo iż bez wątpienia, jest to najcudowniejszy moment w życiu Państwa Młodych, to w trakcie organizacji bardzo często objawia się masa pytań i zagwozdek, rozpoczynając od decyzji, kogo zaprosić, przez usadzenie przy stołach, aż po dobór potraw weselnych. Wbrew pozorom, dobór pozycji do karty menu podawanej podczas przyjęcia weselnego nie jest prostym zadaniem. Wybierając poszczególne danie serwowane na przyjęciu weselnym, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii.

Czytaj więcej: Menu a dzień zaślubin – a więc które pozycje muszą się pojawić się na imprezie weselnej, oraz w...

Co zrobić „by niejadek zjadł obiadek”? Inspiracje na urozmaicenie posiłków dla najmłodszych

raspberries ge3e67844f 640Wielu rodziców ma problem z nakłonieniem swojej pociechy do zjedzenia zdrowego posiłku. Istnieje jednak bardzo dużo metod na urozmaicenie przekąsek dla maluchów. Ze zwykłych składników możesz stworzyć oryginalny zestaw dla niejadka. Wykazując odrobinę kreatywności, sprawisz że pożywne dania w ekspresowym tempie zostaną zjedzone.

Czytaj więcej: Co zrobić „by niejadek zjadł obiadek”? Inspiracje na urozmaicenie posiłków dla najmłodszych

Cudze chwalicie, swego nie znacie

celebration g03efe9c2f 640W wielu aglomeracjach w naszym kraju funkcjonuje masa lokali, które podają rarytasy z całego świata. Także w dolnośląskim istnieje ich sporo. Grecka, hiszpańska, japońska – wszystkie są dobrze znana stałym bywalcom jak i turystom. Ponadto często występują w mieszkaniach bądź na przyjęciach weselnych. A co z rodzimymi potrawami? Czy nie są warte atencja?

Czytaj więcej: Cudze chwalicie, swego nie znacie