poniedziałek, 16 maj 2022

Gastronomia

Cudze chwalicie, swego nie znacie

celebration g03efe9c2f 640W wielu aglomeracjach w naszym kraju funkcjonuje masa lokali, które podają rarytasy z całego świata. Także w dolnośląskim istnieje ich sporo. Grecka, hiszpańska, japońska – wszystkie są dobrze znana stałym bywalcom jak i turystom. Ponadto często występują w mieszkaniach bądź na przyjęciach weselnych. A co z rodzimymi potrawami? Czy nie są warte atencja?

Czytaj więcej: Cudze chwalicie, swego nie znacie

Jedzenie z foodtrucków coraz bardziej popularne

food g29f3e2d63 640Od jakiegoś czasu standardem stają się furgonetki sprzedające jedzenie na eventach dla najmłodszych, na podobnej zasadzie jak i na eventach bez przedziału wiekowego. Wynika to z rosnącej popularności foodtrucków. Opiekunowie też cenią to, iż w trakcie zabawy najmłodsi mają okazję przekąsić coś smacznego.

Czytaj więcej: Jedzenie z foodtrucków coraz bardziej popularne

Otwieranie restauracji w latach epidemii – czy to opłacalny zamiar?

restaurant g8fbc76cac 640Nie ciężko zauważyć, że pandemia wirusa odcisnęła się ogromnym echem na całym globie. Można sądzić, że lokale gastronomiczne najbardziej straciły w aktualnej rzeczywistości. Bez wątpienia, na początku realność epidemiczna zdziwiła każdego z nas. Z czasem, kierownicy knajp uzyskując nowe doświadczenie i zmieniając nieco swój schemat działania, rozwinęli swoje biznesy na zupełnie innowacyjnym, nieznanym dotąd obszarze. Jak się okazało, to właśnie lokale gastronomiczne stały się jednym z wielu działów gospodarki, które znakomicie odnalazły się w wirusowej rzeczywistości.

Czytaj więcej: Otwieranie restauracji w latach epidemii – czy to opłacalny zamiar?

Jak skonstruować dietę, by mieć więcej energii?

table gc3c2b8ec5 640Marzeniem wszystkich ludzi jest posiadać zdrowe i piękne ciało. Problem w tym, że do tego potrzebny jest zdrowy sposób funkcjonowania, spożywanie dużych ilości witamin i minerałów, które działają na nas pozytywnie. W tym miejscu już tworzy się swego rodzaju problem, ponieważ nie każda osoba lubi jeść produkty mające w sobie tego typu wartości. Stąd też często trudzi się z objawami wirusowymi. Jak sobie z tym radzić i dlaczego zdrowe jedzenie ma tak duży wpływ na organizm człowieka?

Czytaj więcej: Jak skonstruować dietę, by mieć więcej energii?