piątek, 23 luty 2024

Gastronomia

Jak zadbać o dobrą obsługę klienta?

places 2568876 640Aktualna koniunktura powoduje, że wiele branż musi sprostać różnym wyzwaniom. Dotyczy to również branży gastronomicznej. W dobie cyfrowych technologii obsługa konsumentów wkracza na zupełnie nowe tory. Nie chodzi już wyłącznie o fachową obsługę doraźnie w lokalu, lecz także komunikację z konsumentem przy użyciu różnych źródeł.

Czytaj więcej: Jak zadbać o dobrą obsługę klienta?

Dolegliwości wynikające z pracy jako kelner

waiter 415383 1280Zawód kelnera nie zalicza się do lekkich. Jest obciążająca i stresująca. Długi czas w pozycji stojącej i obsługiwania gości niewątpliwie oddziałują również na zdrowie nóg. Osoby pracujące w restauracjach powinny o nie szczególnie się zatroszczyć oraz nie zapominać o profilaktyce. Jak to ziścić i czego mogą się spodziewać kelnerzy w obszarze Wrocławia?

Czytaj więcej: Dolegliwości wynikające z pracy jako kelner

Jak gustownie urządzić ogródek restauracyjny?

summer 1277076 640Kierownicy kawiarni powinni zatroszczyć się sporo tematów, by ich placówka okazała się opłacalna. Istotny jest zarówno wystrój samego lokalu, jak i przestrzeń zewnętrzna, tj. werandy i ogrody. Współcześnie dostępnych jest szereg interesujących opcji ich zagospodarowania, które powodują, iż teren na zewnątrz restauracji stanie się ciekawa dla gości.

Czytaj więcej: Jak gustownie urządzić ogródek restauracyjny?

Promocja produktów wege – jak zaprezentować się na rynku?

wege jutro 1Aktualnie można spostrzec duże zainteresowanie, a także wzrost popytu na wyroby wegetariańskie. To wynik faktu, że dla o wiele większej liczby osób liczy się poprowadzenie racjonalnego trybu życia, a taki można osiągnąć na przykład wtedy, kiedy sięga się po właściwe wyroby. Z tej przyczyny o wiele częściej w domach Polaków, jak i w punktach z branży gastronomicznej można spotkać potrawy niezawierające składników odzwierzęcych.

Czytaj więcej: Promocja produktów wege – jak zaprezentować się na rynku?