piątek, 23 luty 2024

Lokale gastronomiczne, gdzie możemy przybyć z kudłatym przyjacielem – kaprys, czy prawdziwa potrzeba obecnych kanonów?

bernese mountain dog 208092 1920W przeszłości zwierzęta domowe nie odgrywały takiej pokaźnej funkcji jak teraz. W chwili obecnej traktuje się je niemal jak najbliższą rodzinę, otulając je wyjątkową pielęgnacją. Opiekunowie piesków ofiarowują im dużo czasu, wyszukują specjalistyczne karmy, większą wagę przykładają do kontroli weterynarza i nauki. Przekształciło się dodatkowo to, że chętniej do miejsc użyteczności publicznej wybieramy się w asyście ulubionych czworonogów.

Do jakich miejsc możemy bez przeszkód wybrać się z podopiecznym?

Razem z naturalną potrzebą – pojawiły się również rozwiązania produktowe. Obecnie jest coraz więcej restauracji czy atrakcji, gdzie jesteśmy w stanie wejść z psiakiem. Istnieją nawet miejsca przeznaczone dla posiadaczy kudłatych podopiecznych, gdzie mają oni sposobność spędzić razem kilka chwil. W coraz szerszej ilości punktów możemy dostrzec pojemnik z wodą, czy rozłożony ręcznik dla psa.

A jak z wyjazdami?french restaurant 2506490 1920

Temat dotyka jednocześnie wyjazdów. Coraz to większa ilość miejsc hoteli oferuje usługi, gdzie mamy możliwość przybyć wspólnie ze zwierzakiem i upajać się urlopem bez konieczności pozostawienia go w domu, czy pod pieczą rodziny. Ważne natomiast, by w Twoim podręcznym bagażu była spakowana apteczka dla psa, czy też pozostałe rzeczy, które mogą się przydać w trakcie wyjazdu – np. miska dla psa turystyczna. Jeśli rozważasz, czy wędrować w zalesionym terenie – nieodzowną sprawą jest podobnie spray na kleszcze dla psa.

Jakie inne gadżety warto posiadać?

W ślad za tą modą mnóstwo producentów podsuwa szeroką gamę specjalnych produktów dedykowanych czworonogom i ich posiadaczom. Mowa tu nie wyłącznie o przedmiotach do bazowego użytku jak np. miska spowalniają jedzenie, smycze, czy kojce, ale również do pielęgnacji - jak np. szczotka dla psa ezzygroom. Nowością na rynku jest spirulina dla psa – ta bogata w mikroelementy substancja – zagwarantuje naszemu podopiecznemu piękną szczecinę i zdrową kondycję skóry.

Pamiętaj, by zadbać również o zdrowie własnego pupila

I jeszcze jedną – jednakże bardzo istotną kwestią jest kondycja i zdrowie naszego psiaka. W tej kwestii bezsprzecznie istotne, by wykonywać badania, troszczyć się o stałe odwiedziny u weterynarza, i zaopiekować się o stosowną higienę - jak regularne mycie zębów, sprawdzanie łap, czy oczyszczanie małżowin usznych. Tu najlepszym rozwiązaniem będą płyn do czyszczenia uszu, szczotki, czy szampony specjalnie dla psiaków.