piątek, 23 luty 2024

Obiad w restauracji czy na telefon?

mobile g73cc08578 640W większych miastach dostarczanie posiłków jest sporym sektorem rynku usług kulinarnych. Dotyczy to tak samo dowozów detalicznych jak kebab czy kuchnia azjatycka, ale też coraz modniejszych ostatnio tzw. diet pudełkowych. Wrocław nie odróżnia w tym względzie od pozostałych polskich metropolii. Co raz większa ilość restauracji nie posiada własnych flot samochodowych, lecz współpracuje z specjalistycznymi firmami trudniącymi się dostawami posiłków, posiadającymi swoje aplikacje mobilne.

Rozwiązanie takie ma wiele zalet. Po pierwsze umożliwia dotarcie do o wiele znaczniejszej ilości potencjalnych klientów. Jest to możliwe dzięki korzystaniu z machiny reklamowej większego partnera. Poza tym takiego typu ,,outsourcing” umożliwia odcięcie się od wszelakich problemów związanych z posiadaniem własnej floty. Nie martwią nas koszta ropy czy benzyny, ubezpieczenia, czy choćby zaangażowania kierowcy. Awaria samochodu też nie jest naszym problemem – nie musimy w panice wyszukiwać fraz w rodzaju ,,pomoc drogowa Wrocław” albo ,, laweta Wrocław cennik”.

Oprócz tego, zwłaszcza w przypadku dostawców gotowych diet czy cateringu, kluczowe jest posiadanie niezawodnego łańcucha logistycznego. Zweryfikowana wcześniej auto pomoc drogowa, to przydatna rzecz jeśli dbamy o logistykę w firmie. Również to, jest o wiele łatwiejsze jeśli transportem zajmuje się specjalistyczna firma. W sytuacji gdy zajmuje się tym producent, nawet pojedyncza awaria może spowodować krytyczne zachwianie systemu. Znalezienie taniej lawety we Wrocławiu gdy nasz pojazd się zepsuje nie rozwiązuje bowiem całego problemu – nadal zostajemy z cateringiem do rozwiezienia.

pizza ge8eee6809 640Jak więc można zauważyć utrzymywanie floty w sprawności to nie tylko sprawa potencjalnych problemów z niesprawnym pojazdem, ale również naruszonej logistyki. Kiedy konieczne jest przewiezienie ładunku z uszkodzonego pojazdu, potrzebny jest nam pojazd zastępczy, a nie laweta, Wrocław jest dużym miastem i nawet sam dojazd pojazdu zastępczego, może potrwać całkiem długo.

Reasumując, kooperacja z zewnętrznym dostawcą usług w zakresie transportu posiłków ma szereg zalet. Po pierwsze zdejmuje z wytwórcy koszty związane z zakupem i utrzymaniem taboru oraz z pracownikami. Ponadto system logistyczny specjalistycznych firm trudniących się dowozem posiłków, jest bardziej elastyczny. Kiedy cokolwiek stanie się z pojazdem nie musimy sami szukać, dla przykładu, pomocy drogowej w Kątach Wrocławskich.