poniedziałek, 16 maj 2022

Jak przygotować menu dla dzieci na wesele

wedding gab11edd81 640Ludzie którzy mają dzieci doskonale wiedzą, że trudno jest przygotować danie które maluch zje ze smakiem. Danie które nie tylko jest zdrowe, ale również po prostu będzie mu smakowało. Dzieciaki mają na ogół krótką listę potraw, które chętnie zjedzą. Widać to także w menu w punktach gastronomicznych – gdzie osobną pozycję stanowią potrawy dedykowane dla maluchów.

Jakie są zatem ukochane przysmaki maluchów? Nie biorąc pod uwagę tego że dzieci kochają słodycze i mogłyby je pochłaniać w każdej ilości, każdy z nas wie – że nie są one zbyt zdrowe ani bogate w zdrowe składniki. Wpływają także źle na uzębienie u pociechy. Jest jednak trochę zdrowych przekąsek, jakie Twoje dziecko na pewno chętnie zje.

Producenci robią wiele, by przygotować smakołyki owocowe, jakie będą smakowały w taki sposób, by dziecko samo chciało po nie sięgnąć. Mowa tu o rożnego rodzaju cukierkach i gumach – z nadzieniem witaminowym. Istnieją także pełne owoców przecierki i soki, jakie jakże są dedykowane dzieciom.

A co w temacie pełnych posiłków? Jest kilka bezpiecznych opcji. Prawie każdy dzieciak uwielbia włoskie spaghetti! Pizza także jest tego typu daniem, po jakie sięga niejeden opiekun. Dobrze jest jednak przygotować ją samodzielnie w domu, aby mieć pewność jakie składniki do jej zrobienia były wykorzystane. Warto przeforsować tutaj sporo warzyw – groszek, paprykę a nawet szpinak!

wedding gc09bb0599 640Ciekawym sposobem są także zupki, przede wszystkim te przecierane. Gdy zmiksujemy dane składniki, choćby na przykład cebulę – kilkulatek prawdopodobnie nie odróżni poszczególnych składników i z chęcią zje zupę w całości. Także słodkości możemy samodzielnie zrobić w zdrowy sposób.

Ważny jest także atrakcyjny sposób podawania dania, ponieważ dziecko często „je oczami”. Jeżeli jedzenie wygląda smakowicie i w przyjemny dla malucha sposób, jest duża nadzieja, że mu się nie oprze! Dzięki takowym technikom zdołamy dostarczać dziecku potrzebnych do prawidłowego wzrostu mikroelementów.