wtorek, 05 grudzień 2023

Co zrobić „by niejadek zjadł obiadek”? Inspiracje na urozmaicenie posiłków dla najmłodszych

raspberries ge3e67844f 640Wielu rodziców ma problem z nakłonieniem swojej pociechy do zjedzenia zdrowego posiłku. Istnieje jednak bardzo dużo metod na urozmaicenie przekąsek dla maluchów. Ze zwykłych składników możesz stworzyć oryginalny zestaw dla niejadka. Wykazując odrobinę kreatywności, sprawisz że pożywne dania w ekspresowym tempie zostaną zjedzone.

Wspólne przyrządzanie posiłków

Wspólne gotowanie z dzieckiem to doskonały pomysł na namówienie go do spożycia czegoś zdrowego, jak również na spędzenie razem czasu. Maluch z pewnością będzie miał apetyt na danie, w którego przygotowanie włożył wysiłek. Dziecko może na przykład przyozdabiać kanapki cząstkami warzyw bądź uformować buzię z oliwek na porcji spaghetti. Owocowe ludziki również brzmią interesująco.

Kolorowe dania

Nieciekawie prezentujące się jedzenie nie motywuje do jego skonsumowania, szczególnie najmłodszych smakoszy. Zatroszcz się zatem o to, aby na talerzyku znalazło się możliwie kolorów. Ze słupków papryki, ogórka i pomidora ułóż na kromce chleba interesujące kształty. W ten sposób najzwyklejsza kanapka przemieni się w gastronomiczne arcydzieło.

Wyczaruj na talerzu ogród z trawą z sałaty, słońcem z pomarańczy i z poziomowymi kwiatami. Z kromki ciemnego chleba uformuj ciągnik, poruszający się na marchewkowych kołach obok drzew z brokułów.

Bajka na talerzu

pizza g8e1d983e9 640Prosiaczek z szyneczki, czy też ananasowa owieczka z borówkowymi oczkami? Nie musisz mieć szczególnych uzdolnień, aby stworzyć na dziecięcym talerzyku bajkowego bohatera. Z kilku plasterków kiwi i malin zrobimy na przykład księżniczkę w wieczorowej kreacji, a z ogórków i małych pomidorków żółwia. Słupki marchewki doskonale sprawdzą się natomiast jako lwia grzywa, a jajko i kawałek pieczywka można wykorzystać do stworzenia jego pyszczka.

Będzie jeszcze lepsza zabawa, jeżeli w tworzeniu bajkowych bohaterów na talerzyku, uczestniczyć będzie dziecko. Nie tylko pobudzi się dzięki temu jego kreatywność, ale namówisz malucha na pożywną przekąskę!