wtorek, 05 grudzień 2023

Weselne przysmaki - catering czy tradycyjna kuchnia?

happy birthday g1515cf9a1 640Przyjęcie weselne to jedna z najistotniejszych imprez w naszym życiu. W jaki sposób ją przygotować by na długo zapadła w pamięci? Jak dobrać zespół, jakie jedzenie wybrać, o które elementy wartałoby zatroszczyć się w pierwszej kolejności? Jeśli się zastanawiacie jak mogą wyglądać takie przygotowania od kuchni – przeczytajcie nasz wpis.

Jedną z najważniejszych sfer jest dobór sali weselnej, jej aranżacja, zaproszenie wszystkich gości. Ale – by goście byli zadowoleni - potrzebne jest stworzenie wyśmienitej atmosfery. Przede wszystkim odpowiedzialnym za taki stan rzeczy jest ...muzyka! Warto ją wybrać tak, by każdy z gości upatrzył coś dla siebie, i by zachęcała do wyjścia na parkiet – ale także od czasu do czasu pozwalała odsapnąć.

Następną bardzo ważną rzeczą - oprócz utworów muzycznych - jest jedzenie. Możemy oczywiście załatwić dania z cateringu – ale nie ma nic lepszego niż zaprzyjaźnione kucharki z prawdziwego zdarzenia! Posiadają one najczęściej swoje wypróbowane metody i tipy! Słyszeliście że kucharki w trakcie przygotowywania posiłków często stosują rękawiczki medyczne? Jest to rewelacyjny sposób na czyste acz niezniszczone ręce mimo niezliczonej ilości kilogramów obranych kartofli. W tej materii najlepiej sprawdzą się rękawice winylowe bezpudrowe. Spora część pracowników kuchennych nosi również rękawiczki chirurgiczne. Wszystko to wpływa na estetykę naszych rąk.

Co jeszcze jest potrzebne w kuchni by przygotowane posiłki nie tylko były smakowite, ale także czyste i zdrowe? Niezbędne będą bezsprzecznie nakrycia na włosy, które dadzą nam to że w daniach nie pojawią się niczyje włosy. Raczej nie ma nic gorszego niż jakiś kosmyk nawet w najznakomitszym daniu na globie! Oczywistością jest także ochronny fartuch. Z chirurgiczną dokładnością możemy w nim siekać czosnek, ziemniaki lub choćby buraki, nie brudząc przy tym ubrania pracownika kuchni.

hd wallpaper g808231dd1 640Na tradycyjnym weselu nie powinno nie być konkurencji. Chyba wszyscy znają tańce z krzesłami, czy też przebijanie balonów. Tutaj możemy zaskoczyć gości i wprowadzić coś nowego – mianowicie zamiast tradycyjnych balonów nadmuchać.... rękawice chirurgiczne!

Ostatnim detalem jest zorganizowanie noclegu dla rodziny pochodzących z rożnych zakątków. Tutaj także mamy rozwiązanie – by uniknąć sporej ilości rzeczy do prania – kapitalnym rozwiązaniem będzie pościel jednorazowa.