wtorek, 05 grudzień 2023

Tort idealny na wesele

tort weselnyPodczas planowania wesela, mamy na głowie całą masę decyzji i ustaleń do podjęcia. Z niektórymi rzeczami idzie łatwo i sprawnie, z innymi z kolei nie jest tak kolorowo. Warto w związku z tym ustalić swoje priorytety na ten niezwykle ważny dzień.

weselny tortJedną z bardzo ważnych decyzji, które musimy podjąć jest wygląd naszego tortu weselnego. Ważne, aby pasował on do pozostałego wystroju sali, czy też ubioru państwa młodych. Jego wielkość z reguły zależy od ilości zaproszonych gości. Ten etap należy więc ustalić w oparciu o rozmowę z cukiernikiem, który podpowie nam jak przeliczyć ilość gości na wielkość tortu. To jedna z podstawowych zasad. Kiedy mamy to już ustalone, możemy przejść do kolejnego kroku, czyli do ustalenia wyglądu ciasta.

To wszystko już zależy od nas, z reguły państwo młodzi decydują się na delikatny, biały tort z drobnymi ozdobami. Z reguły są to delikatne esy floresy, a czasami kwiaty. Często kolor dobiera się do pozostałych dodatków w motywie przewodnim. Po ustaleniu tych kwestii, pozostaje nam jeszcze jedna bardzo ważna rzecz do zatwierdzenia. Mianowicie smak tortu.

Jest to niezwykle ważne, ze względu na to, że podczas wesela jest bardzo dużo dobrego jedzenia, ale także alkoholu, który niekoniecznie dobrze łączy się ze słodkimi smakami. Dlatego warto zadbać o to, aby nie był on zbyt słodki. Jest to ważne także dla osób, które nie gustują w napojach wyskokowych, ale na przykład lubią inne słodkości.
Z reguły tort podawany jest dosyć późno więc dobrze by było, żeby jeszcze na koniec nie przesłodził naszych gości. Oczywiście warto też wybrać taki smak, który będzie odpowiadał nam samym.